Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

Messaggio
Autore
ennzo
Apprendista italo-polacco

Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

#1 Messaggio da ennzo » venerdì 25 settembre 2015, 14:43

W jaki sposób przetransferować określoną kwotę pieniędzy z Polski do Włoch... Ile może kosztować standardowy przelew bankowy, tak aby pieniądze dotarły na wyznaczony rachunek bankowy we włoskim banku.

samuele192
Collaboratore
Collaboratore

Re: Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

#2 Messaggio da samuele192 » venerdì 25 settembre 2015, 16:19

Przetransferować euro jest za darmo ( przelew internetowy-przelew SEPA)
Veneziani gran signori,Padovani gran dotori,Vicentini magna gati,Veronesi tuti mati,Trevisani pan e tripe,Rovigoti baco e pipe,i Cremaschi fa cojoni,i Bressan tajacantoni,ghe n’è anca de pì tristi:Bergamaschi brusa cristi.

karrs

#3 Messaggio da karrs » sabato 26 settembre 2015, 18:39

Tak, ale idzie to kilka dni. No i gdy nie posiada się konta walutowego, to przewalutowanie jest dosyć kosztowne.
Niech kolega sprawdzi sobie jeszcze przez Easysend. Wychodzi szybciej, koszta też nie są tak odczuwalne.

ennzo

#4 Messaggio da ennzo » lunedì 28 settembre 2015, 9:49

samuele192 ha scritto:Przetransferować euro jest za darmo ( przelew internetowy-przelew SEPA)
Sprawdzałem. Nie jest tak kolorowo. Tam są spore straty związane z przewalutowaniem.
karrs ha scritto:Tak, ale idzie to kilka dni. No i gdy nie posiada się konta walutowego, to przewalutowanie jest dosyć kosztowne.
Niech kolega sprawdzi sobie jeszcze przez Easysend. Wychodzi szybciej, koszta też nie są tak odczuwalne.
A ile to dokładnie idzie? No i czy przypadkiem też nie pobierają jakiś prowizji i innych gwiazdkowych opłat? To dochodzi bezpośrednio na podany rachunek bankowy?

Greenhouse
Amministratore
Amministratore

#5 Messaggio da Greenhouse » lunedì 28 settembre 2015, 11:12

Jeżeli nie masz konta w euro (ale warto to mieć), wtedy masz przewalutowanie wg. kursu w danym banku ale zwykle jest nieopłacalny.
Możesz spróbować zadzwonić do banku i negocjować kurs przed przelewem, ale nigdy kurs będzie jak w kantorze.
Kosztuje cię mniej stworzyć konto walutowe i mieć to na wszelki wypadek.
Ja za przelew SEPA płacę 5 zł, ale wszystko zależy od warunków w umowie.
Immagine
Se sei nuovo/a, leggi prima il regolamento e la netiquette.

karrs

#6 Messaggio da karrs » lunedì 28 settembre 2015, 14:11

Easysend pobiera opłaty ale są to groszowe sprawy. Od 2 do 5 tys. jest to 9 zł a powyżej tej sumy jest za darmo.Przewalutowanie takie jak w kantorach, przy wiekszych sumach możesz jeszcze sobie wynegocjować lepsze. Zalezy ile wysyłasz.
Przelew idzie 1 dzień. Jest opcja szybszego ale za to już musisz więcej zapłacić. I tak .Dochodzi bezpośrednio na wskazane konto.

ennzo

#7 Messaggio da ennzo » mercoledì 30 settembre 2015, 7:49

Założyłem tam u nich konto, i faktycznie pierwszy przelew jest za darmo. Na jednorazowe akcje super sprawa! :)

aniusia
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#8 Messaggio da aniusia » venerdì 18 dicembre 2015, 12:42

Odświeżę trochę, choć mam odwrotny problem. Jestem we Włoszech i chcę przesłać pieniądze do Polski. Znacie jakieś inne sposoby niż SEPA, bo ja nie posiadam konta bankowego i tu zaczyna się cały problem...

aniusia
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#9 Messaggio da aniusia » martedì 29 dicembre 2015, 15:07

Odświeżam, znalazłam taką stronę http://zamowprzekaz.pl/ piszą tam, że we współpracy inpostu i western union można przesłać pieniądze w nawet 24h, sprawdziłam na własnej skórze, bo nikt nie chciał mi w tym zakresie nic polecić i skoro już poruszałam temat to postanowiłam się z Wami podzielić efektem. Otóż... wystarczyło wysłać przekaz, w którym podaję podstawowe dane, otrzymałam nr przekazu, który musiałam dać osobie w Polsce (był potrzebny do odbioru). W Polsce pieniądze dostarczył listonosz inpostu do rąk własnych za potwierdzeniem danych i podaniem tego ww numeru przekazu. I tyle! Prosto i łatwo bez zbędnych formalności. Mam nadzieję, że komuś w przyszłości przyda się ten post. :) Pozdrawiam!

ennzo

#10 Messaggio da ennzo » sabato 26 agosto 2017, 9:51

Ktoś już z tego korzystał? Do przelewania drobnych kwot oczywiście?

Rispondi