Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

Rispondi
Messaggio
Autore
ennzo
Apprendista italo-polacco

Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

#1 Messaggio da ennzo » venerdì 25 settembre 2015, 14:43

W jaki sposób przetransferować określoną kwotę pieniędzy z Polski do Włoch... Ile może kosztować standardowy przelew bankowy, tak aby pieniądze dotarły na wyznaczony rachunek bankowy we włoskim banku.

karrs

Re: Transfer pieniędzy z Polski do Włoch

#2 Messaggio da karrs » sabato 26 settembre 2015, 18:39

Tak, ale idzie to kilka dni. No i gdy nie posiada się konta walutowego, to przewalutowanie jest dosyć kosztowne.
Niech kolega sprawdzi sobie jeszcze przez Easysend. Wychodzi szybciej, koszta też nie są tak odczuwalne.

ennzo

#3 Messaggio da ennzo » lunedì 28 settembre 2015, 9:49

samuele192 ha scritto:Przetransferować euro jest za darmo ( przelew internetowy-przelew SEPA)
Sprawdzałem. Nie jest tak kolorowo. Tam są spore straty związane z przewalutowaniem.
karrs ha scritto:Tak, ale idzie to kilka dni. No i gdy nie posiada się konta walutowego, to przewalutowanie jest dosyć kosztowne.
Niech kolega sprawdzi sobie jeszcze przez Easysend. Wychodzi szybciej, koszta też nie są tak odczuwalne.
A ile to dokładnie idzie? No i czy przypadkiem też nie pobierają jakiś prowizji i innych gwiazdkowych opłat? To dochodzi bezpośrednio na podany rachunek bankowy?

Greenhouse
Amministratore
Amministratore

#4 Messaggio da Greenhouse » lunedì 28 settembre 2015, 11:12

Jeżeli nie masz konta w euro (ale warto to mieć), wtedy masz przewalutowanie wg. kursu w danym banku ale zwykle jest nieopłacalny.
Możesz spróbować zadzwonić do banku i negocjować kurs przed przelewem, ale nigdy kurs będzie jak w kantorze.
Kosztuje cię mniej stworzyć konto walutowe i mieć to na wszelki wypadek.
Ja za przelew SEPA płacę 5 zł, ale wszystko zależy od warunków w umowie.
Immagine
Se sei nuovo/a, leggi prima il regolamento e la netiquette.

karrs

#5 Messaggio da karrs » lunedì 28 settembre 2015, 14:11

Easysend pobiera opłaty ale są to groszowe sprawy. Od 2 do 5 tys. jest to 9 zł a powyżej tej sumy jest za darmo.Przewalutowanie takie jak w kantorach, przy wiekszych sumach możesz jeszcze sobie wynegocjować lepsze. Zalezy ile wysyłasz.
Przelew idzie 1 dzień. Jest opcja szybszego ale za to już musisz więcej zapłacić. I tak .Dochodzi bezpośrednio na wskazane konto.

ennzo

#6 Messaggio da ennzo » mercoledì 30 settembre 2015, 7:49

Założyłem tam u nich konto, i faktycznie pierwszy przelew jest za darmo. Na jednorazowe akcje super sprawa! :)

aniusia
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#7 Messaggio da aniusia » venerdì 18 dicembre 2015, 12:42

Odświeżę trochę, choć mam odwrotny problem. Jestem we Włoszech i chcę przesłać pieniądze do Polski. Znacie jakieś inne sposoby niż SEPA, bo ja nie posiadam konta bankowego i tu zaczyna się cały problem...

aniusia
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#8 Messaggio da aniusia » martedì 29 dicembre 2015, 15:07

Odświeżam, znalazłam taką stronę http://zamowprzekaz.pl/ piszą tam, że we współpracy inpostu i western union można przesłać pieniądze w nawet 24h, sprawdziłam na własnej skórze, bo nikt nie chciał mi w tym zakresie nic polecić i skoro już poruszałam temat to postanowiłam się z Wami podzielić efektem. Otóż... wystarczyło wysłać przekaz, w którym podaję podstawowe dane, otrzymałam nr przekazu, który musiałam dać osobie w Polsce (był potrzebny do odbioru). W Polsce pieniądze dostarczył listonosz inpostu do rąk własnych za potwierdzeniem danych i podaniem tego ww numeru przekazu. I tyle! Prosto i łatwo bez zbędnych formalności. Mam nadzieję, że komuś w przyszłości przyda się ten post. :) Pozdrawiam!

ennzo

#9 Messaggio da ennzo » sabato 26 agosto 2017, 9:51

Ktoś już z tego korzystał? Do przelewania drobnych kwot oczywiście?

kleo
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#10 Messaggio da kleo » lunedì 28 agosto 2017, 10:06

Jeżeli mogę coś zasugerować, to sprawdź sobie rozwiązania takie jak PP czy Monetia24. Oba działają na bardzo podobnej zasadzie, że środki do przelewu pobierane są bezpośrednio z karty płatniczej, kredytowej itd. Byleby tylko, to była Visa.
Monetia to system do realizowania przelewów międzypaństwowych. Przelew 100 euro, to koszt 0,49 euro. Pieniądze można przelać zarówno na wskazane konto bankowe w PL lub odebrać w dedykowanej placówce. Sprawdź tutaj jeszcze: http://monetia24.com/

Rispondi