Jak dotrzeć do Włoch

Rispondi
Messaggio
Autore
Avatar utente
Greenhouse
Amministratore
Amministratore
Messaggi: 1219
Iscritto il: giovedì 19 aprile 2007, 22:18

Jak dotrzeć do Włoch

#1 Messaggio da Greenhouse » venerdì 26 febbraio 2010, 22:00

Cały czas aktualizujemy sekcję Jak dotrzeć do Włoch.
Z powodu wielu pytań dodałem informacje, które mogą pomóc w poruszaniu się po włoskich lotniskach.
Niestety nie znam wszystkich lotnisk, więc chciałbym prosić forumistów o pomoc w ulepszeniu przewodnika. W ten sposób możemy być pomocni osobom, które tam się wybierają i unikniemy ciągłego otwierania tych samych tematów.
Szczególnie jeśli wiecie jak poruszać się po włoskich lotniskach połączonych z Polską, tych znajdujących się w: Rzymie, Mediolanie, Bergamo, Turynie, Pizie, Trapani, Forlì oraz Treviso, będziemy w stanie udoskonalić nasz przewodnik.
Oczywiście, piszemy tylko o publicznych środkach lokomocji, nie ma sensu pisać o taksówkach oraz o autobusach prywatnych.
Wystarczy pisać pod tym tematem, a ja zadbam o uaktualnienie przewodnika.
Immagine
Se sei nuovo/a, leggi prima il regolamento e la netiquette.

Avatar utente
hannibalek
Mały Małysz
Mały Małysz
Messaggi: 128
Iscritto il: martedì 24 giugno 2008, 20:26

Re: Jak dotrzeć do Włoch

#2 Messaggio da hannibalek » sabato 27 febbraio 2010, 15:24

Osobiście moge pomóc w poruszaniu się na lotnisku Leonardo da Vinci w Fiumicino pod Rzymem.Nawet jeśli ktoś nie zna języka włoskiego,na szcząście są informacje również w języku angielskim.Ponadto wychodząc z terminala należałoby zwrócić uwagę na oznaczenia takie jak:pociągi,bo uważam że to najlepsze połączenie z Rzymem,jeśli oczywiście nie bierzemy pod uwagę taksówek.
Z tego co pamiętam,schody ruchome (w dół) prowadzą z terminala C,należy ich się trzymać i kontynuować(nie wychodząc nigdzie na zewnątrz) aż dojdzie się do samych peronów (droga jest prosta,nie sposób się zgubić).
Gdy już znajdujemy się na tzw stacji, należy kupić bilet.Stąd jeżdża tylko 2 pociągi i oba do Rzymu ale nie wszyscy wiedzą że na jednym z nich można zaoszczędzić trochę.
1. Pociąg najszybszy to ten który jedzie bezpośrednio na główny dworzec Termini i nie zatrzymuję się nigdzie,na żadnej stacji (czas podróży ok 30min.)-bilet kosztuje 11euro.
2.Drugi pociąg również jedzie do Rzymu ale zatrzymuje się na każdej stacji po drodze (czas podróży ok 50min);bilet kosztuje 5,50euro.Pociąg nie zatrzymuje się na głównym dworcu Termini ale na innym dworcu:Tiburtina.Wszystko zależy gdzie się wybieracie.Czasem trzeba wziąć ten pociąg w kierunku Termini ale czasem można zaoszczędzić i pojechać tym na Tiburtinę,skąd jest równiż połączenie metrem (B).
Różnica jest taka że tym pierwszym,zaoszczędzasz na czasie ale płacisz więcej,no i na Termini krzyżują się obie linie metra A i B.Natomiast przez Tiburtinę przejeżdża tylko linia B.
To tyle.

terni
Apprendista italo-polacco
Apprendista italo-polacco
Messaggi: 49
Iscritto il: lunedì 9 agosto 2010, 23:17

Re: Jak dotrzeć do Włoch

#3 Messaggio da terni » lunedì 25 ottobre 2010, 16:42

Najlepiej wybrać się jedną z wielu firm przewozowych działających w Polsce. Może to być np. Eurores. Wystarczy dokonać rezerwacji telefonicznie i jedzie się z miejsca na miejsce w obu kierunkach. Ceny biletów są też przystępne.

Rispondi

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 1 ospite