Dania wegetariańskie

Rispondi
Messaggio
Autore
ennzo
Apprendista italo-polacco

Dania wegetariańskie

#1 Messaggio da ennzo » giovedì 20 aprile 2017, 7:48

Mówi się, że kuchnia wegetariańska jest nijaka. A jak to wygląda we Włoszech? Jakie dania i potrawy wegetariańskie moglibyście polecić, stosujecie na co dzień? A może są tutaj osoby które nie jadają mięsa? W jaki sposób najczęściej je zastępujecie?

Greenhouse
Amministratore
Amministratore

Re: Dania wegetariańskie

#2 Messaggio da Greenhouse » giovedì 20 aprile 2017, 8:16

Nie wiem czy czytasz po włosku, tu dawno temu stworzyłem taki wątek dot. kuchni wegetariańskiej w Polsce.
Ja nie jem mięsa od wielu lat i mieszkam w Polsce i Polacy czasami patrzą na mnie jak na kosmita, we Włoszech jest zdecydowanie łatwiej bo masz większą dostępność lokalnych warzyw a kuchnia śródziemnomorska jest idealna dla wegetarianów.
Immagine
Se sei nuovo/a, leggi prima il regolamento e la netiquette.

karrs

#3 Messaggio da karrs » martedì 25 aprile 2017, 13:17

Jeśli na co dzień mieszkasz we Włoszech to nie powinieneś mieć problemu z dostępem do produktów wegetariańskich. Dieta taka moze wydawać sie na początku trudna. Wszystko jest jednak kwestią przyzwycajenia oraz przyęcia niektórych nawyków .Mięso można zastąpić produktami sojowymi. Ewentualnie jajkami ( jedno jajko ma wartość 150 g mięsa.....).

Proponuje jeszcze przekonać się do pasty hummus: http://profi.com.pl/hummus/#hummus - nie dość,że jest bardzo zdrowa to jeszcze mi osoibście smakuje na kanapce bardziej niż wędlina.

Mosin
Nuovo - Nowy

#4 Messaggio da Mosin » martedì 30 maggio 2017, 9:29

O humusie wiele słyszałem, choć nigdy nie miałem okazji spróbować :P. Może to najwyższy czas.

anetkaw
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#5 Messaggio da anetkaw » martedì 5 settembre 2017, 12:00

Tez sie nad tym zastanawiam. W internecie czytalam opinie ludzi, ktorzy od lat siedza na diecie weganskiej. Z tego co mi pisalo to widza tylko jej samej plusy. Same posilki sa o wiele lepiej przyswajalne oraz lekkostrawne. Ciezko mi sie odniesc do tego bo sama jestem w trakcie przygotowania sie do niej. Najtrudniej moim zdaniem jest zmienic nawyk .. a jedzenie jest jednym z tych bardziej uksztaltowanych w naszym zyciu. Przeciez sami nie zdecydowalismy swiadomie bedac dziecmi co chcemy jesc tylko zostalismy tego nauczeni przez rodzicow :) Kontynuujac temat przepisow, znacie moze jakies strony z duzymi zasobami? Przegladalam sobie rozmaite stronki w sieci i trafilam na zdrowe przepisy na stronie Sante https://www.sante.pl/przepisy/ Troche wody w Wiśle uplynie zanim je wszystkie przetestuje, jednak lubie miec jak najwiekszy wybor dlatego prosze o rekomendacje.

monikanowak
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#6 Messaggio da monikanowak » martedì 24 ottobre 2017, 21:43

Jak dla mnie jest ona bardzo zdrowa .. nie wyobrazam sobie powrotu do spozywania miesa.

Rispondi