Polskie przepisy wielkanoc we Włoszech

Rispondi
Messaggio
Autore
karrs
Apprendista italo-polacco

Polskie przepisy wielkanoc we Włoszech

#1 Messaggio da karrs » martedì 28 marzo 2017, 13:13

Za 3 tyg. Wielkanoc - spędzamy w tym roku we Włoszech, ale chcielibyśmy przemycić jakieś polskie potrawy. Jakieś typy? Na sprawdzone, smaczne i dostępne pod względem produktów.

ennzo

Re: Polskie przepisy wielkanoc we Włoszech

#2 Messaggio da ennzo » martedì 28 marzo 2017, 14:15

Jajka - wszelkie rodzaje
żurek ( znacznie bardziej nam smakuje niż barszcz biały)
pewnie jakieś ciasta ale to już nie moja działka ale żony no i teściowa do nas przylatuje w tym roku to pewnie będą sobie piekły jedzenie razem.
Swoją drogą to zamówilem sobie obowiazkowo pasztet z czerwonej soczewicy. Uwielbiam go. Żona zrobiła raz, nie sądziłem, że będzie mi to tak smakowało. Ogólnie śmieje sie teraz ze mnie,że tak ja o to męczę ;)

ennzo

#3 Messaggio da ennzo » domenica 9 aprile 2017, 10:31

misi3k
Nuovo - Nowy

#4 Messaggio da misi3k » lunedì 9 ottobre 2017, 14:38

w moim rodzinnym domu bardzo często przygotowuje się pastę jajeczną: https://pieknojestwtobie.com/poznaj-dzi ... -jajeczna/

monikanowak
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#5 Messaggio da monikanowak » giovedì 26 ottobre 2017, 12:00

Duze pole do popisu mamy jesli chodzi o rozne ciasta. Ja od dawna przestalam kupowac gotowe .. po przeliczeniu nie bardzo sie to oplaca. Teraz mam nowy piekarnik i moge za jednym zamachem upiec do czterech ciast .. dlatego mam zawsze zamowienia od calej rodziny :)

monikanowak
Esordiente - Debiutant
Esordiente - Debiutant

#6 Messaggio da monikanowak » venerdì 27 ottobre 2017, 11:32

Wracajac do tematu ciast wielkanocnych. Oczywiscie nie moze tutaj zabraknac babki wielkanocnej. Przerabialam juz wiele przepisow na to jakby sie moglo wydawac proste w zrobieniu ciasto ale zawsze mi czegos brakowalo w smaku - wanilii. Nie ograniczam sie tutaj tylko do klasycznego wariantu .. moja rodzina lubi takze babke cytronowa-kakaowa czy tez drozdzowa z bakaliami. Wszystkie przepisy udalo mi sie znalezc dzieki temu serwisowi - https://uwielbiam.pl/przepisy Serwis wyroznia sie tym, ze ma wbudowany kalkulator ilosc porcji. Zawsze jak przeliczam na wlasna reke to zdarzalo mi sie popelnic jakis blad przez co przepis nie do konca wychodzil .. teraz mam juz to z glowy. Jesli macie jakies swoje oryginalne pomysly to wystarczy zalozyc darmowe konto i podzielic sie nimi z innymi entuzjastami gotowania ;)

Rispondi